صدور ۳۰۵ هزار کارت اعتباری توسط بانک ملی در سال ۹۵

مشاهده اصل خبر
بانک ملی ایران از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۵ هزار کارت اعتباری صادر کرده است.
ایسنا

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک ملی ایران، از ابتدای سال ۹۵ تاکنون این بانک، ۳۰۵ هزار کارت اعتباری شامل ۲۰۰ هزار کارت برنزی ۱۰ میلیون تومانی، ۲۳ هزار کارت اعتباری نقره‌ای ۳۰ میلیون تومانی و ۱۰ هزار کارت اعتباری ۵۰ میلیون تومانی طلایی به همراه ۷۲ هزار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر کرد.
مطابق آمار منتشر شده در در آخرین شماره منتشر شده (مرداد ۹۵) بولتن خبری شاپرک، بانک ملی ایران با آمار 62.07 درصد سهم از صدور کارت‌های اعتباری در رتبه اول جدول صادرکنندگان کارت‌های اعتباری در بین بانک‌های کشور قرار دارد.
براساس این آمار در بین ۳۵ بانک دولتی و خصوصی کشور، بانک ملی ایران با آمار 20.92 درصدی رتبه نخست در بین بانک‌های کشور را از تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار با حداقل یک تراکنش دارد. کارت‌های بانکی تراکنش‌دار به سه دسته کارت‌های اعتباری، کارت هدیه، بن‌کارت و کارت‌های برداشت تقسیم می‌شود که بانک ملی ایران در مجموع سهم بیشتری از دیگر بانک‌ها در صدور این سه نوع کارت داشته است.
بانک ملی ایران با سهم 62.07 درصدی در صدور کارت‌های اعتباری با حداقل یک تراکنش، در صدر جدول بانک‌ها در زمینه صدور کارت‌های اعتباری است.
این آمار نشان می‌دهد که بانک ملی ایران در این زمینه عملکرد قابل قبولی داشته به طوری که صدور بیش از ۶۰ درصد کارت‌های اعتباری در این بانک انجام می‌شود.
کارت‌های اعتباری مرابحه طلایی، نقره‌ای و برنزی که دارای اعتبارهایی به ترتیب 10 ، 30 و  50 میلیون تومان هستند، پس از اعتبارسنجی مشتریان توسط شعب به متقاضیان ارائه می‌شود. استفاده از این کارت‌ها محدودیت فروشگاهی نداشته و مصرف اعتبار آن در تمام بخش‌های اقتصادی مجاز است.
ضمنا اعتبار این کارت‌ها گردشی بوده و امکان استفاده مجدد از اصل تسهیلات بازپرداخت شده وجود دارد. مشتریان دارنده یکی از انواع حساب‌ها در بانک ملی ایران می‌توانند با مراجعه به شعب این بانک درخواست استفاده از کارت‌های فوق را ارائه و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند.
۱۳۹۵/۹/۳