محمدی: نوجوانان آزادکار در تورنمنت های بین الملی آذربایجان و گرجستان شرکت می کنند

مشاهده اصل خبر
سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته حضور تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان در تورنمنت های بین المللی کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان مسجل شده است.
هدانا

«غلامرضا محمدی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از دی تا بهمن سال 95 مسابقات قهرمانی کشور و رقابت های عمومی در رده سنی نوجوانان برگزار می شود و قبل از آغاز این رقابت ها یک مرحله اردو را برگزار خواهیم کرد.
محمدی که سرمربیگری تیم کشتی آزاد بیمه رازی را در جام باشگاه های جهان بر عهده دارد، افزود: اردوی این تیم در حال برگزاری است و روز هفتم آذر ماه به شهر خارکوف اوکراین برای حضور در جام باشگاه های جهان اعزام می شویم و بعد از بازگشت از این رقابت ها اولین کار مهم ما معرفی اعضای کادر فنی تیم کشتی آزاد نوجوانان، ارایه برنامه ها و حضور خیلی خوب و هدفمند در چند تورنمنت بین المللی قبل از رقابت های قهرمانی آسیا و جهان خواهد بود.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران ادامه داد: در هفته گذشته در کلاس آموزش بدن سازی که اتحادیه جهانی کشتی در کشور فنلاند برگزار کرد، حضور داشتم و در آنجا ارتباط خوبی با مسئولان و مربیان برخی از کشورها از جمله کانادا، آمریکا و استونی برقرار شد. این کشورها بسیار راغب به برپایی کمپ ها و اردوهای تمرینی مشترک بودند. و بعد از مسابقات جام باشگاه های جهان در این زمینه با اکبر ترکان مدیر تیم های پایه صحبت می شود تا هماهنگی لازم برای برگزاری اردوهای تمرینی مشترک انجام شود.
وی در خصوص برگزاری تورنمنت های بین المللی جام کودک در ایران و همچنین حضور تیم منتخب کشتی آزاد ایران در جام الروسا روسیه نیز گفت: هر قدر که کشتی گیران رده های سنی پایه (نونهالان و نوجوانان) بتوانند در تورنمنت های بین المللی حضور یابند و در میدان کشتی قرار گیرند، محک و تجربه خوبی برای آنها خواهد بود.
دارنده چهار مدال نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان بیان داشت: در رده های سنی نوجوانان و نونهالان به هیچ عنوان نباید صرف نتیجه را در نظر بگیریم؛ چرا کشتی گیران این رده، آینده کشتی کشور هستند و با برنامه ریزی باید همه آنها را تحت پوشش قرار دهیم تا در سال های آینده بتوانند برای کشتی کشور موثر باشند.
وی ادامه داد: در رده سنی پایه وزن کم کردن های وحشتناک و فشارهای ناشی از مسابقات و تمرینات ممکن است سبب کنارگذاشتن این رشته شود؛ کما اینکه در گذشته کشتی گیرانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان حتی عنوان قهرمانی جهان را کسب کردند، اما اکنون هیچ اثری از آنان نیست و به همین دلیل باید آنها را به درستی پرورش داد و هدایت کرد.
وی در خصوص برخی صحبت ها مبنی بر پذیرش مسئولیت سرمربیگری تیم کشتی آزاد نوجوانان گفت: من در این زمینه به ندای قلب و مغزم لبیک گفتم و این مسئولیت خطیر را پذیرفتم و به مسایل حاشیه ای نیز توجهی ندارم؛ هر چند می دانم که پذیرش سرمربیگری تیم نوجوانان توسط کسی که سابقه سرمربیگری تیم بزرگسالان را داشته کار بی سابقه ای بوده است. اما تنها عشق و علاقه و خدمت به کشتی کشورم سبب شد تا این کار را انجام دهم.
محمدی بیان داشت: عشق و علاقه برای خدمت به ورزش را باید در عمل نشان دهیم و بسیاری از دیدگاه ها و حاشیه ها را باید کنار بگذاریم. امیدوارم که این کار من درس و بدعتی برای سایر مربیانی باشد که کار مربیگری را تازه آغاز کرده اند تا کشتی این کشور که مردم از آن توقع زیادی دارند، بیش از گذشته موفق باشد.
وی با اشاره به حساسیت کار در رده سنی نونهالان تصریح کرد: حضور در این رده سنی جایگاه مقدسی است که آینده کشتی کشور را تضمین خواهد کرد و من نیز با برنامه ریزی و افق المپیک 2020 توکیو به این تیم آمدم تا با تربیت کشتی گیران خوب، آنها بتوانند در المپیک 2020 توکیو و رقابت های قهرمانی جهان برای کشورمان مدال آوری کنند.
سرمربی تیم کشتی آزاد بیمه رازی در خصوص جام باشگاه های جهان نیز گفت: طی دو سال گذشته تیم های کشتی آزاد و فرنگی بیمه رازی در لیگ کشور و جام باشگاههای جهان عنوان قهرمانی را کسب کردند و قصد داریم در اوکراین نیز از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.
وی بیان داشت: به همین منظور تیم خوبی را بیمه رازی برای جام باشگاههای جهان جمع و جور کرده است؛ به طوری که نفراتی همچون حسن رحیمی (قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو)، مسعود اسماعیل پور (دارنده مدال برنز و نقره جهان)، سوسلان رامونوف (قهرمان جهان و دارنده طلای المپیک ریو از روسیه)، ختیگ تسابولوف (قهرمان جهان از روسیه)، رضا افضلی، علیرضا کریمی (دارنده برنز جهان)، عباس طحان و پرویز هادی (قهرمان بازی های آسیایی) در این تیم حضور دارند.
وی در خصوص حضور سید مراد محمدی سرمربی سابق تیم کشتی آزاد نوجوانان در کادر فنی تیم بیمه رازی نیز گفت: محمدی قهرمان بی حاشیه ای است که مجموعه مدال های وی تکمیل است و به لحاظ اخلاقی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد.
محمدی یادآور شد: وی 5 سال سابقه سرمربیگری تیم کشتی آزاد نوجوانان را در کارنامه دارد و در مجموع یک سرمایه برای کشتی کشور است و باید این سرمایه ها را حفظ و نگهداری کنیم.
وی یادآور شد: در جام باشگاههای جهان حدود 16 باشگاه از سراسر جهان حضور خواهند داشت.
رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان روزهای 10 و 11 آذرماه در شهر خارکف در شمال اوکراین برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584
خبرنگار:رضا رمضانی*انتشاردهنده-مولوی
منبع: ایرنا
۱۳۹۵/۹/۳