با افزایش سرمایه جدید بیمه سینا/ زیان انباشته این شرکت به یک چهارم سرمایه رسید

مشاهده اصل خبر
ایران و جهان

گروه سایبان - با افزایش سرمایه جدید بیمه سینا زیان انباشته این شرکت به حدود یک چهارم سرمایه فعلی رسید.
چندی پیش بود که بیمه سینا در اطلاعیه ای اعلامیه پذیره نویسی عمومی خود منتشر کرد و پس از آن عنوان کرد که بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده و صورتجلسه هیئت مدیره با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 905.361 میلیون ریال به مبلغ 1.500.000 میلیون ریال، تعداد 378.445.442 سهم از حق تقدم توسط سهامداران فعلی استفاده شده و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد 216.193.558 سهم 1.000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه می گردد.
پس از این رویداد بود که پس از اخذ مجوز های لازم از بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ، افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 905.361 میلیون ریال به مبلغ 1.500.000 میلیون ریال در مهلت تعیین شده محقق شد.
بنیاد مستضعفان یکی از سهام داران پرقدرت بیمه سینا است . تا پیش از این در این شرکت بنیاد علوی سهام دار عمده بود و مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، لیزینگ جامع سینا، بنیاد مستضعفان نیز سهام داربودند.اما با تغییر وضعیت سرمایه باید دید کدام گروه های سهام دار تصمیم گرفته اند از این شرکت در زیان حمایت و کدام گروه ها با عدم همراهی خود در برنامه افزایش سرمایه تصمیم گرفته اند تا سایر گروه ها را در این بنگاه اقتصادی سهام دار کنند و از طریق پذیره نویسی عمومی حق تقدم ها را واگذار کنند.
جدیدترین آمارهای بیمه مرکزی بیانگر این موضوع است که بیمه سینا که زیان انباشته 611 میلیارد و 208 میلیون ریالی را در حساب های خود نگه داری کرده توانسته در سال گذشته این زیان را به 368 میلیارد و 176 میلیون ریال به پایان برساند .
به هر حال بیمه سینا در سال گذشته نسبت به فروش پروژه آتی شهر در سال گذشته اقدام کرد .
این پروژه ساختمانی واقع در منطقه 22 به صورت نیمه کاره به موسسه خدمات رفاهی کارکنان همراه اول به مبلغ950میلیارد ریال به فروش رسید و از این طریق بالغ بر 475 میلیارد ریال را تا پایان سال گذشته دریافت کرد که این فروش سبب شد که بالغ بر 478 میلیارد و746 میلیون ریال درآمد سرمایه گذاری داشته باشد که عمدتا ناشی از فروش ملک مذکور می باشد.
به نظر می رسد فروش این ملک سبب شد تا بیمه سینا بتواند بخش قابل توجهی از زیان انباشته خود را در سال قبل پوشش دهد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳