انتقاد یک شهروند از عملکرد بیمه‌ایران در میزان پرداخت دیه قانونی به خسارت‌دیدگان

مشاهده اصل خبر
بی‌باک

یک شهروند از عملکرد بیمه ایران در میزان پرداخت دیه قانونی به خسارت‌دیدگان انتقاد کرد.
وی در تماس با گروه اقتصادی کیهان گفت: بیمه ایران با سوء استفاده از نیاز مالی افرادی که دیه به آن‌ها تعلق گرفته است با این استدلال که اگر می‌خواهید دیه خود را امروز دریافت کنید باید به میزانی که ما‌(بیمه ایران) می‌گوییم رضایت دهید و کاری به حکم دادگاه و میزان تعیین شده در حکم قاضی نداشته باشید!
این شهروند افزود: در حالی که بیمه بایستی مبلغ دیه مقرر شده در حکم دادگاه و بر اساس نظر کارشناسی پزشکی قانونی را پس از طی مراحل قانونی پرداخت کند، با سوء استفاده از نیاز مالی آسیب‌دیده میزان دیه مقرر شده در حکم دادگاه را کاهش می‌دهد.
وی درباره دلیل عدم اعتراض قانونی به رفتار بیمه ایران هم گفت: به دلیل طولانی بودن روند دریافت دیه، فرد آسیب‌دیده که مدت مدیدی چشم انتظار دریافت دیه بوده است می‌بیند درصورت اعتراض باید نزدیک به یک سال دیگر نیز صبر کند و یا با گرفتن وکیل به دنبال حقوق قانونی خود باشد که طولانی بودن این روند و تهدید به این که هزینه این روند از جمله گرفتن وکیل و نیز احتمال کاهش مجدد دیه بر عهده فرد آسیب‌دیده خواهد بود لذا اشخاص را از پیگیری پرونده منصرف می‌کند.
این شهروند که برای اثبات اظهاراتش اسناد مکتوبی نیز داشت گفت: اینجانب که بیش از یکسال در انتظار دریافت دیه قانونی بودم اخیرا و پس از پیگیری‌های مکرر با این پاسخ عجیب بیمه ایران مواجه شدم که به من گفتند دیه شما را با کسر 30 میلیون تومان می‌دهیم و این کاهش دیه هم بر اساس نظر 7 کارشناس بیمه صورت گرفته و ربطی به حکم دادگاه ندارد!
وی افزود: کارمند بیمه در پاسخ به این سوال که آیا در پرونده بنده، استدلال این کارشناسان برای کاهش دیه قید شده است یا نه پاسخ منفی داد و گفت که بیمه نیازی به پاسخگویی به شهروندان ندارد و فقط همین که در پرونده قید شده که بیمه به این میزان پرداخت شود کافی است.
بیمه ایران همچنین به شهروند فوق اعلام کرده که شما می‌توانید اعتراض کنید ولی قطعا این هفت کارشناس بیمه پاسخ‌های قانع کننده‌ای خواهند داشت و بیمه می‌تواند به صورت مستقل و جدای از حکم دادگاه اقدام به کاهش دیه کند!
کارمند بیمه به این شهروند همچنین گفته است که حکم دادگاه آیه قرآن نیست که نتوان آن را نقض کرد و قطعا نظر بیمه کارشناسی بوده و می‌تواند حکم دادگاه را لغو یا تصحیح و تعدیل کند!
وی در پایان خواستار احقاق حقوق مردم توسط مراجع ذیربط به ویژه بیمه مرکزی شد.
***
برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید!
۱۳۹۶/۲/۱۳