ترمیم حقوق بازنشستگان در سال 95

مشاهده اصل خبر
صندوق بازنشستگی کشوری از هم اکنون آمادگی دارد سهام بیمه ملت را به بازنشستگان متقاضی واگذار کند و پول آن را از محل حقوق بازنشستگی بصورت اقساط کسر کند و انها را در سود این بیمه شریک کند.
صنعت بیمه

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان دولت در سال ۹۶ خبر داد و گفت: بر اساس این طرح همچون سال ۹۵ حداقل حقوق بازنشستگان تا سقف ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی ربیعی در حاشیه مراسم آئین پاسداشت شب یلدا و قرعه کشی پرداخت وام قرض الحسنه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری،  بودجه پیش بینی شده برای ترمیم حقوق بازنشستگان را در سال 95 ،  700 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این میزان در سال 96 به 1000 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در سال 95 حداقل حقوق بازنشستگان به صورت پلکانی تا سقف 20 درصد افزایش یافت، افزود: پیش بینی می شود این میزان در سال 96 هم حداقل تا 20 درصد افزایش یابد.
ربیعی به افزایش تعداد بازنشستگان در سال 95 که مهمترین علت تعیین حداقل افزایش حقوق بازنشستگان است اشاره کرد و گفت: فرض دولت بر این بود که به تعداد بازنشستگان 40 هزار نفر افزوده شود حال انکه تاکنون این تعداد به 56 هزار نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه سهام بیمه ملت را اخیرا صندوق بازنشستگی کشوری خریداری کرده است از واگذاری این سهام به بازنشستگان خبر داد و از بازنشستگان دولت خواست به این فرایند بپیوندند.
ربیعی درباره نحوه واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان گفت: صندوق بازنشستگی کشوری از هم اکنون آمادگی دارد سهام بیمه ملت را به بازنشستگان متقاضی واگذار کند و پول آن را از محل حقوق بازنشستگی بصورت اقساط کسر کند و انها را در سود این بیمه شریک کند.
وی واگذاری سهام سایر شرکت های سود ده را به بازنشستگان و همچنین افرادی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند از دیگر برنامه های پیش بینی شده صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد و افزود: البته برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز در این خصوص برنامه های ویژه‌ای اجرا خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پرداخت وام قرض الحسنه به 250 هزار نفر از بازنشستگان دولت گفت: سقف این تسهیلات تا سال گذشته برای بازنشستگان متقاضی 2 میلیون تومان بوده که امسال به 3 میلیون تومان افزایش یافته است.
وی مجموع اعتبار پیش بینی شده برای این نوع تسهیلات بانکی را 750 میلیارد تومان دانست و افزود: دولت درنظر دارد سقف وام پیش بینی شده را در سال های آینده به 5 میلیون تومان برساند.
۱۳۹۵/۹/۳۰