افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی آینده

مشاهده اصل خبر
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سال آینده بودجه‌ های فرهنگی دانشگاه‌ ها افزایش می‌ یابد که امیدواریم با برنامه ریزی انجام گرفته این اعتبارات دارای تخصیص صد درصدی باشد.
صدا و سیما

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، فضل الله ایرجی کجوری امروز در نشست با مدیران فرهنگی دانشگاه‌ های منطقه 9 کشور در سبزوار افزود: 32 اتحادیه اسلامی و انجمن علمی، هنری، مذهبی و نشریات دانشجویی زیر نظر این وزارتخانه فعال هستند که 3 تا 5 درصد از بودجه‌ های دانشگاه‌ ها باید در امور فرهنگی هزینه شود.
ایرجی کجوری گفت: در برنامه ششم توسعه تصویب شد تا از فعالیت‌ های مشترک و داوطلبانه تشکل‌ های دانشجویی در دانشگاه‌ها حمایت شود.
او افزود: اعتبارات اختصاص یافته از معاونت علمی ریاست جمهوری برای توسعه فعالیت‌ های انجمن‌ های علمی در سه سال گذشته پرداخت نشده است
مدیرکل فرهنگی وزارت علوم گفت: از 8 هزار نشریه دانشجویی دارای مجوز در کشور، فقط 4 هزار نشریه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور منتشر می‌ شوند.
ایرجی کجوری افزود: فارغ التحصیل شدن دانشجویان صاحب امتیاز از جمله علل منتشر نشدن این نشریه ها است.
او همچنین فعالیتهای فرهنگی اجتماعی دانشگاههای منطقه 9 کشور را بسیار درخشان توصیف کرد و با اشاره به ساخت مرکز آفرینشهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: طرح ایجاد چنین مرکزی با رویکرد اجتماعی فرهنگی نشانگر خلاقیت دانشگاه حکیم سبزواری است.
ایرجی همچنین با اشاره به انتخابات سال آینده گفت: حفظ آرامش جامعه دانشگاهی مهم است و دانشگاه بیش از موعد وارد بحث انتخابات نمی شود.
دانشگاههای منطقه 9 شامل دانشگاههای استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان است.
۱۳۹۵/۱۱/۶