سبزوار

آغاز مسابقات هندبال دانشجویان دختر دانشگاههای کشور

مشاهده اصل خبر
مسابقات هندبال دانشجویان دختر موسسات آموزش عالی کشور با شرکت 13 تیم در دانشگاه حکیم سبزواری آغاز شد.
صدا و سیما

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی،خبرگزاری صدا و سیما، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: 13 تیم هندبال دختران از دانشگاههای فردوسی، شیراز، شهید بهشتی، الزهرا، علامه طباطبایی، اراک، ملایر، اصفهان، بجنورد، کرمان، خوارزمی، حکیم سبزواری و پیام نور از امروز تا 16 بهمن ماه با یکدیگر رقابت می کنند. جواد حدادنیا افزود: در این مسابقات تیم ها به 4 گروه سه تیمی و یک گروه 4 تیمی تقسیم شده اند و از هر گروه 2 تیم به مرحله بعدی صعود می کنند.
او گفت: در مرحله اول 15 مسابقه و در مرحله دوم 12 دیدار و در مجموع 27 مسابقه بین تیم ها برگزار می شود.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری افزود: داورانی از انجمن هندبال کشور و مشهد کار قضاوت این مسابقات را به عهده دارند.
حدادنیا با اشاره به اینکه سبزوار از مهدهای هندبال کشور است، گفت: برگزاری این مسابقات کمک بزرگی به ارتقای سطح هندبال دانشجویان دختر و بانوان شهرستان سبزوار می کند.
مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در آیین آغاز این مسابقات، در سخنانی برپایی این مسابقات را بسترساز شکوفایی استعدادهای ورزشی دانشجویان خواند و گفت: ورزش از مقوله های اساسی است تا دانشجویان دختر در حین برگزاری مسابقات و رقابت ها تعاملات اجتماعی خود را به منصه ظهور برسانند.
محمد پورکیانی افزود: در مسابقات هندبال امسال تیم های بیشتری از دانشجویان دختر دانشگاه های کشور شرکت کردند که بیانگر توسعه ورزش هندبال در بین بانوان است.
دانشگاه حکیم سبزواری دارای 10 هزار دانشجو است که 2 هزار و 300 دانشجو از این تعداد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند.
 
۱۳۹۵/۱۱/۸