تدریس زبان و ادبیات ترکی در دانشگاه مراغه

مشاهده اصل خبر
عصر ایران

 رئیس دانشگاه مراغه از تدریس زبان و ادبیات ترکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این واحد درسی از ترم دوم سال تحصیلی جاری در این واحد دانشگاه تدریس می شود.
محمدعلی لطف الهی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ماده درسی زبان و ادبیات ترکی دو واحد بوده و در قالب دروس عمومی و اختیاری برای دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه ارائه می شود. 
وی ادامه داد: این واحد درسی بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه و با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این پس در این واحد دانشگاهی تدریس می شود. 
وی اضافه کرد: تدریس این واحد درسی در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و مسئولان این دانشگاه برای حمایت از زبان و ادبیات ترکی در منطقه انجام می شود. 
وی گفت: هم اکنون این واحد درسی در دانشگاه تبریز به صورت رشته دانشگاهی تدریس می شود و دانشگاه مراغه نیز به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تدریس زبان و ادبیات ترکی بوده و پس از مرکز استان، این واحد درسی را برای دانشجویان ارائه می کند. 
به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود چهار هزار دانشجوی دختر و پسر در سه رشته دکتری، 26 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می کنند. 
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۱۳۹۵/۱۱/۹