رشته خوش‌نویسی در دانشگاه دایر می‌شود

مشاهده اصل خبر
گروه فرهنگی: رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: به‌منظور استفاده از ظرفیت خوش‌نویسی استان رشته خوشنویسی به‌زودی در دانشگاه دایر خواهد شد.
ایکنا

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، ابوالحسن نائینی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در نشست مطبوعاتی که روز گذشته در سالن سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 52 درصد دانشجویان دانشگاه را خانم و 48 درصد آقا تشکیل می‌دهند.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب یکی از دستاوردهای مهم استفاده از ظرفیت بانوان و افزایش فعالیت و حضور آن‌ها در جامعه بوده است.
نائینی بیان کرد: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) پس از انقلاب به‌منظور صدور اهداف و دستاوردهای انقلاب به خارج از کشور فعالیت می‌کند.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) عنوان کرد: با توجه به اساس‌نامه و هدف گزاری دانشگاه باید 50 درصد دانشجوی خارجی داشته باشد که این میزان تاکنون محقق نشده است.
نائینی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا به جهت پیشینه‌ تاریخی که قزوین در خوشنویسی دارا است رشته‌ خوش‌نویسی را دایر کنیم گفت: طبق تعاملاتی که با وزارت علوم صورت گرفته در تلاش هستیم تا این رشته را تا سال آینده در داخل دانشگاه محقق کنیم.
رئیس دانشگاه بین‌المللی گفت: نباید انتظار داشت که دانشگاه تنها به حوزه‌ی صنعت وارد شود بلکه نیاز است تا به معضلات اجتماعی متعددی ازجمله طلاق و آسیب‌های اجتماعی نیز بپردازد.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اظهار کرد: فعالیت‌های مناسبی در حوزه کرسی‌های آزاداندیشی و انجمن‌های دانشجویی صورت گرفته و به بیش از 95 درصد شوراهای تشکل‌ها مجوز داده‌شده است.
نائینی با اشاره به اینکه اجرای موسیقی سنتی در دانشگاه مشکلی ندارد گفت: به‌واسطه هدف گزاری دانشگاه ما مجوز برگزاری کانون موسیقی در دانشگاه را صادر نکردیم.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در پایان گفت: اقدامات مؤثری درزمینهٔ فرهنگی در دانشگاه صورت گرفته است و همه‌ساله اردوهای علمی، زیارتی و راهیان نور در دانشگاه برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۰